Зміна розміру фігур зі збереженням оригінальних пропорцій

Тепер під час зміни розміру фігури ви можете зберігати її оригінальні пропорції. Для того, щоб збільшувати або зменшувати фігури, зберігаючи її пропорції, необхідно в налаштуваннях фігури активувати перемикач “Оригінальні пропорції”. Ця функція допоможе вам швидше налаштовувати зовнішній вигляд фігур у блоці.

Можливість вимкнути притягування елементів до інших об’єктів

Ми додали можливість вимикати автоматичне притягування елементів до інших об’єктів у Flex block. Для цього необхідно натиснути на кнопку “Інструменти” у правому верхньому куті в редакторі та вимкнути перемикач “Притягування до об’єктів”. Це може знадобитися, якщо є потреба розміщувати елементи ближче ніж 5 пікселів один до одного та інших об’єктів (межи блока тощо) не лише стрілочками на клавіатурі, а й мишкою.

Заокруглення кутів для елементу “Фігура”

Ми додали функцію заокруглення кутів для фігур у Flex block — з її допомогою ви можете кастомізувати зовнішній вигляд фігур у блоці. Нині ця опція доступна для фігури “Квадрат”. Ви можете заокруглити всі кути одночасно або ж задати значення заокруглення для кожного окремого кута.

Можливість обертати абсолютні елементи у Flex block

Ми додали можливість обертати елементи у Flex block — це дозволить краще налаштовувати розташування елементів та їхній зовнішній вигляд у блоці. Ви можете обертати елемент за допомогою курсору або задавати кут нахилу через параметр “Поворот” в налаштуваннях елемента. 

Для того, щоб обертати елемент за допомогою мишки, необхідно навести курсор на один з кутів елемента допоки не з’явиться курсор оберту (двостороння стрілочка) та градус нахилу. Після цього, утримуючи ліву кнопку миші, ви зможете обертати елемент.

Автомасштабування елементів під різні пристрої у Flex block

У Flex block з’явився функціонал автомасштабування контенту під пристрої різної ширини. Це нововведення забезпечує відповідну зміну пропорцій елементів у блоці для мобільних пристроїв, ширина яких є дещо більшою або меншою за ширину мобільного пристрою у редакторі. 

За допомогою цього функціоналу ви можете розташувати елементи необхідним вам чином у редакторі на мобільній версії сайту, а якщо екран смартфона відвідувача сайту буде трохи ширше або вужче, то розмір елементів буде автоматично змінено згідно з необхідним розширенням екрана. Ви також можете вимкнути цю функцію в налаштуваннях блоку, деактивувавши перемикач "Автомасштабування контенту".

Тіні для елементу “Фігура”

Ми додали тіні для елементу “Фігура” у Flex block — це дозволить краще налаштовувати зовнішній вигляд фігур у блоці та надавати їм унікальний стиль. Щоб додати тіні до фігури, необхідно активувати перемикач “Тінь” в налаштуваннях фігури. 

Ви можете змінювати положення тіні за осями X та Y, встановивши для них окремі значення, розмір тіні, а також ступінь розмиття. Окрім цього, застосувавши до налаштувань X або Y від’ємні значення (наприклад -30), щоб розташувати тінь ліворуч (X) або зверху (Y) відносно фігури.

Дублювання елементів за допомогою комбінації Ctrl (Command) + C та Ctrl+V

Тепер ви можете дублювати елементи використовуючи комбінацію клавіш Ctrl+C та Ctrl+V (для Windows) або Cmd+C та Cmd+V (для macOS). Копія елемента з’явиться поруч з оригінальним, матиме всі застосовані до нього налаштування та буде одразу доступна для вільного розташування в блоці. 

Відображення відстаней від елемента до краю блока та під час накладання елементів

Ми оновили відображення відстаней у Flex block і тепер ви можете побачити відстань від краю одного елемента до іншого при накладанні. Для того, щоб побачити відстань двох елементів, що накладені один на одного, необхідно затиснути клавішу Alt (для Windows) або ж Option (для macOS). Окрім цього, ви можете побачити відстань від елемента до меж блока, клікнувши на елемент та затиснувши відповідну клавішу. А також якщо ви наблизите елемент ближче ніж 100 пікселів до краю блоку, то відстань до нього буде відображатися автоматично.

Дублювання елементів за допомогою клавіші Alt (Option)

Тепер у Flex block ви можете дублювати елементи, затискаючи клавішу Alt (для Windows) або ж Option (для macOS). Для цього достатньо затиснути відповідну клавішу та почати переміщувати обраний елемент. Після виконання цієї дії автоматично створюється копія обраного об’єкта і ви можете одразу розташувати його деінде в блоці.

Обведення для елементу “Фігура”

В налаштуваннях фігур стало можливим застосувати обведення, за допомогою якого ви можете додатково кастомізувати фігури у блоці. Для того, щоб додати обведення до фігури, необхідно перейти в її налаштування та активувати перемикач “Обведення”. Ви можете встановити товщину обведення від 1 до 30 пікселів, змінити його колір та стиль. Серед доступних стилів: суцільна, пунктирна та штрихова лінії

Показати попередні публікаціїПоказати попередні публікації